in

Хамилтон верува дека трката за титулата сеуште не е завршена

Шеесет и девет поени. Тоа е разликата помеѓу Хамилтон и второпласираниот Ботас на табелата за шампионатот на возачите во F1 на само шест трки до крајот на сезоната. Но иако разликата е голема Британецот верува дека работата не е завршена до крај. Досега се одржаа 11 трки, а Хамилтон победи 7 од нив, вклучувајќи и 2 подиуми.

„Секако дека многу различни работи можат да се случат оваа луда сезона. Мора да се фокусирам на моето здравје и да продолжам да возам како досега во викендите. Мислам дека сезоната сеуште не е завршена и трката за титулата е отворена. Морам да извозам одлично докрај како минатата трка во Нирбургринг.“ изјави Луис Хамилтон.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote