in

ЛЕГЕНДАРНИТЕ Harrison Ford и Ed Helms ќе снимаат комедија!

STX ја заврши скриптата за новата комедија The Miserable Advantures of Burt Squire Aboard the Horn High Yo во која ќе глумат Harrison Ford и Ed Helms. Оваа комедија е инспирирана од вистинската приказна за Burt Squire кој бил фамилијарен човек кој оди на авантура со едрење, но завршува со бродолом во Атланскиот Океан.

Филмот ќе биде режиран од страна на Michael Glassman. „Ја имавме оваа приказна и едбај чекаме да работиме со Мајкл и со екипата во LD и неверојатната актерска екипа. Нема никој подобар кој може да го одигра ликот на Burt од Ed Helms и кога на тоа ќе го додадете Harrison Ford тогаш добивате полн погодок.“ изјави еден од главните за овој проект.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote