in

Harry Maguire останува капитен на Man Utd

Harry Maguire останува капитен на Манчестер Јунајтед, потврди Ole Solskjaer. Maguire, 27, доби затворска казна на грчкиот остров Миконос поради тепачка и обид за подмитување на полициски службеници.

Откако се побуни против казната, тогаш казната му беше поништена. „Тој ќе биде нашиот капитен“ изјави Solskjaer за MUTV. „Тој го надмина проблемот многу добро и секако дека ние сме тука да го поддржиме. За мене тој е добар човек и секогаш бил позитивен тип со морални вредности. Се надевам дека перформансот на Harry ќе остане на топ ниво“ дополни менаџерот на Црвените Ѓаволи.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote