in

Во новата игра за Хари Потер, играчите ќе можат да се декларираат како трансродови!

Нова видео игра најавена за 2022 година, базирана на романите за Хари Потер од британската писателка J. K. Rowling , според сите претпоставки, ќе им овозможи на играчите да се декларираат како трансродови ликови.

Играта наречена „Наследство од Хогвортс“, најавена за 2022 година, се одвива во 19 век и ќе им овозможи на играчите да создаваат ликови со машки или женски гласови по сопствен избор, без оглед на видот на карактерот во играта, и ќе побара играчите да наведат дали се „вештери“ или „вештерки“, пренесува Блумберг.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote