in

ХАСО И ГАЗДАРИЦАТА НА ВИЛАТА! [ВИЦ]

Почнал Хасо да работи во една вила. Од порано имал навика да влегува во собата без да тропне на вратата. Го видела ова газдарицата и го седнала Хасо да го предупреди. Му рекла:
-„Види Хасо, пред да влезеш во мојата соба тропни на вратата. Влегуваш наеднаш а јас можеби се пресоблекувам!“
Хасо и рекол:
-„Не се секирајте прво гледам преку бравата во случај да не сте соблечени!“

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote