in

Хазард им се извини на навивачите на Реал Мадрид, откако беше фатен како се смее со играчите на Челси по поразот во ЛШ!

Напаѓачот на Реал Мадрид, Еден Хазард им се извини на навивачите откако беше фатен како се смее со играчите на Челси по поразот во полуфиналето.

Поранешната ѕвезда на Челси, 30, беше забележан од новинарите како се смее со своите поранешни соиграчи по крајот на натпреварот. Хазард напиша на Инстаграм: „Не ми беше намера да ги навредам навивачите на Реал Мадрид“.

Хазард беше заменет пред крајот на натпреварот и не направи никаков придонес во играта на Кралевите. Белгиецот го напушти Стемфорд Бриџ во 2019 година и се приклучи на екипата на Реал Мадрид, но оттогаш не успеа најдобро да се снајде.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote