in

УбавоУбаво

HBO планира три анимирани серии базирани на Game of Thrones!

Стриминг сервисот HBO Max работи на најмалку три потенцијални анимирани серии базирани на „Игра на тронови“, дознава холивудски репортер.

Продуцентската куќа, која веќе работи на играната серија „Куќата на змејот“, меѓу другото ќе се занимава и со цивилизацијата Ји Ти, инспирирана од Царската Кина, која се крена од пепелта по долгата ноќ.

Знаеме многу малку за таа империја од книгите на Џорџ Р.Р. Мартин, освен што со неа управуваше династија од претежно добри владетели, која траела со децении, па дури и со векови.

Не е познато за што ќе зборуваат другите две анимирани серии, но сигурно не се единствените спинови на „Игра на тронови“ на кои во моментов се работи. Покрај приказната за династијата Таргариен што се снима во моментов, HBO Max во моментов работи на серија за Нимерија и потеклото на Дорн, како и серијал за патувањата на Корлис Веларион.

Интересно е што тој, во измислениот универзум на Мартин, го посетува царството на Ји Ти и единствениот од целиот Вестерос.

Исто така е познато дека еден од проектите што требаше да зборува за сиромашниот кварт на кралската земја, веќе е затворен.

Серијата „Куќа на змејот“ треба да започне да се емитува следната година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote