in

Heath Ledger е прогласен за најдобар Joker на сите времиња!

Џокерот на Heath Ledger е прогласен за најобрата верзија на популарниот лик на DC на сите времиња. Во анкетата во која учествуваа над 23 илјади корисници на социјалните мрежи, Ledger доби дури 77 проценти од гласовите за неговиот перформанс во филмот на Christopher Nolan во филмот од 2008 година.

Joaquin Phoenix, кој го глумеше Џокер во филмот од 2019 се најде на втората позиција со освоени 11 проценти од гласовите. Третата позиција ја завзема легендарниот актер Jack Nicholson, додека четвртата Mark Hamill. Џокерот на Hamill е единствениот анимиран Џокер од претходните тројца.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote