in

Харизматичниот Henry Cavill ќе глуми во преработката на Highlander!

Неодамна беше објавено дека популарниот филм Highlander добива преработка, а сега пристигнуваат нови возбудливи новости. 

Имено холивудската ѕвезда Henry Cavill ќе ја добие главната улога во новиот филм на Highlander која ќе биде снимена од студиото Lionsgate на чело со Chad Stahelski кој неодамна работеше на филмовите на John Wick, пренесува Deadline.

Оргиналниот филм беше објавен во 1986 година, а главните улоги ги имаа Christopher Lambert, Sean Connery и Clancy Brown. Филмот веднаш стгана светски хит и се запиша во историјата на Холивуд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote