in

ХЕРОЈ! Го ризикуваше својот живот за да го спаси детето! [ВИДЕО]

Сообраќајниот службеник Мајур Шелке спаси живот на дете на станицата Вангани кај одделот Мумбаи на Централната железница.

Имено, додека детето одело на платформата со неговата мајка, па.днало на патеката и не можело само да се искачи назад. Во тоа време, возот се приближуваше до станицата со голема брзина. Мајката е со оштетен вид и не можела да го с.паси детето, но очајно барала помош.

Маџур веднаш презеде акција. Скокна по патеката и истрча кон детето. Тој го зеде детето и го турна на платформата, каде што потоа се искачи самиот. Секундите ги одделија од кат.астрофата.

Пиус Гојал, почесен министер за железници, разговараше со херојот. Тој ја пофали својата храброст и најави дека ќе биде награден.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote