in

Хибридната палто/јакна на Бела Хадид чини повеќе од одмор на Малдивите! [ФОТО]

Најпопуларната манекенка на денешницата Бела Хадид зачекори во суровата зима во Њујорк во парче што збуни многумина. Не знаеме дали тоа што го носи е палто или јакна, но знаеме дека пиперката е скапа работа на модната куќа Прада.

Модните хибриди секогаш имаат несреќна судбина – се сеќаваме на патиките со платформи, моделот на Изабел Марант која наскоро доби куп ужасни клонови. Не знаеме дали ќе оживее новиот тренд што го прошета Бела Хадид, но тоа е парче кое или го сакате или го мразите.

Манекенката беше фотографирана во Newујорк во мек капут, односно јакна од Прада со пресек на палтото.

Секако добро загрева, а на витката Бела Хадид палто-јакната изгледаше преголемо. Цената на ова парче е околу 2.000 евра.

Оваа необична јакна Бела ја вклопи во вистинска ретро комбинација. Носеше измиени фармерки, класични црни патики со бели врвки, како и шал во неон-розова боја.

Додатоците во форма на ѓердан, очила и импресивна лента за коса само придонесоа за целокупниот впечаток на облеката од деведесеттите години.

Дали би носеле вакво нешто и на кој начин? Пишете ни во коментари!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote