in

ХИТ реакции на социјалните мрежи по вакцинирањето на Брнабиќ и Кисиќ! [ФОТО]

Веста дека Ана Брнабиќ, Дарија Кисиќ и Предраг Кон први во Србија ја примиле вакцината Пфајзер против коронавирус предизвика многу духовити коментари и мемиња.

Министерот за труд, работи на ветерани и социјални работи Дарија Кисиќ Тепавчевиќ вчера, по приемот на вакцината за коронавирус, изјави дека се потребни две дози од вакцината и се смета дека имунитетот е стекнат седум дена по втората доза.

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, рече дека Србија, покрај веќе пристигнатите 4870 вакцини Пфајзер, ќе добие уште 16.000 дози од тој производител во јануари.

И имајќи предвид дека луѓето масовно очекуваат дали ќе има несакан ефект и кои критериуми одлучија кој прв да ја прими вакцината во нашата земја, не е изненадувачки што варијациите на темата се смешни. Благодарност до луѓето од интернет.

Снимката каде тие ја примаат вакцината

Ова се смешните мемиња на оваа тема!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote