in

Холандија ја има најкратката работна недела во светот!

8 tips for how to work from home, from NPR's Life Kit.

Несреќни сте од вашата работа? Клучен фактор за тоа е големиот број на часови кои ги поминувате работејќи? Можеби треба да размислите за преселба во Холандија. Според најновите податоци од Bamboo HR, најкратката работна недела во светот ја има Холандија.

Во оваа држава, жените во просек работат околу 25 часа неделно, додека пак мажите околу 34 часа. Тоа значи дека просечен работник во Холандија работи околу 29 часа во една недела. Тоа е помалку од 4 дена работење по 8 часа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote