in

Познатиот знак Hollywood беше променет во Hollyboob! [ФОТО]

Познатиот холивудски знак, едно од најпознатите обележја во Лос Анџелес и САД, беше сменет во понеделникот, така што некое време беше напишано „Hollyboob“.

Наводно, идејата била да се подигне свеста за ракот на дојка на тој начин.

На фотографиите кои станаа вирални, буквата „W“ беше заменета со буквата „B“, додека буквата „D“ има мала точка во средината за да изгледа како друга „Б“.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote