in

Хопкинс и Мекдорманд најдобри актери за 2020!

Популарната Франсис Мекдорманд беше добитник на својот трет Оскар во церемонијата која се одржа во Лос Анџелес, за нејзината улога во филмот Nomadland.

Tаа се придружи на имресивната екипа во која спаѓаат Мерил Стрип, Џек Николсон и Даниела Деј Луис, и тие се единствените четворица кои успеале да освојат по три Оскари во кариерата.

А својот втор Оскар во кариерата го освои легендарниот Ентони Хопкинс поради неговата улога во филмот Father. Ова е негов прв Оскар по 30тина години, откако во 1992 тој беше назначен за најдобар актор поради неговата улога во филмот The Silence of the Lambs.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote