in

Верстапен има уште многу да покаже, според Хорнер

Кога Макс Верстапен дојде на сцената на Формула 1 во 2015 тој инстантно не импресионираше со неговата брзина зад воланот и покрај тоа што имаше само 17 години. Од тогаш тој стана еден од најдобрите возачи на гридот, но неговиот тимски шеф Кристиан Хорнер верува дека има уште многу да видиме од талентираниот Холанѓанин.

„Дали Макс има уште многу да покаже? Видете, како што старее тој собира искуство како возач. Тој има само 23 години, но има и многу трки зад себе и тој постојано се развива. Можете да го забележите искуството додека е во болидот. Мислам дека го чекаат возбудливи времиња.„ – изјави шефот на Ред Бул, Кристиан Хорнер.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote