in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ОКТОМВРИ: Девицата ќе добие понуда која не може да се одбие, а ГИ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА ДОБИВКА НА ПАРИ

Овен

Работа: Ви претстои одличен работен ден за да завршите се што сте наумиле без поголеми пречки и во добра, позитивна деловна средина.

Љубов: Внесете повеќе оптимизам и позитивност во секојдневието и сè ќе оди неочекувано добро кога е во прашање љубовната комуникација.

Здравје: Намален имунитет.

Бик

Работа: Ве очекува добра комуникација со соработниците, а нивниот воспоставен тек ќе го следат бројни деловни активности.

Љубов: Некои ситуации акумулираат негативна енергија во вас, потребна ви е зголемена самоконтрола.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Близнаци

Работа: Уште еден многу добар работен ден е во прогнозата за Близнаците. На вистинскиот пат сте, само продолжете во постојан ритам кон зацртаната цел.

Љубов: Се уште не сте подготвени отворено да разговарате со партнерот за ситуации кои ве мачат и притискаат, а тоа може да доведе до недоразбирања и сомнежи.

Здравје: Намален имунитет, пазете се од некои посериозни настинки.

Рак

Работа: Денес повеќето Ракови ќе имаат поволни услови за постигнување нов деловен договор на професионален план. Само напред.

Љубов: Променете се на подобро, занимавајте се со врската, семејството, пријателите и уживајте.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Лав

Работа: Важни информации што ги чекавте сега доаѓаат кај вас и можат да ви помогнат да решите некои прашања што ве мачеа и да направите деловен пресврт. Можна е и ненадејна нова деловна понуда.

Љубов: Обидете се да поработите на вашата врска и вметнете неколку нови моменти и разубавете ја постоечката приказна, сега е вистинското време за тоа.

Здравје: Одлично.

Девица

Работа: Иако може да ве очекуваат некои дополнителни активности на деловен план, новитети, не треба да има причина за загриженост. Ќе успеете да се справите со сите предизвици.

Љубов: Ако врската претрпе некои турбуленции во претходниот период, сега многу полесно ќе ја средите ситуацијата заедно.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Вага

Работа: Новите деловни понуди може да ви се отворат кога најмалку очекувате, па мора да бидете фокусирани и подготвени за акција во секое време.

Љубов: Тежок ден е за партнерските односи, бидејќи другата страна не ги разбира вашите проблеми, што дава меѓусебна некомпатибилност.

Здравје: Одлично.

Шкорпија

Работа: За Скорпиите претстои многу добар работен ден, а некој би можел да ви понуди добар деловен предлог или договор денес и на тој начин да ве турне во вистинската насока.

Љубов: Заедничките моменти треба да ви бидат на прво место, бидејќи сега можете да си дадете толку многу позитивни работи на големо задоволство.

Здравје: Вашите бели дробови се уште можат да бидат многу чувствителни.

Стрелец

Работа: Многу добар работен ден пред Стрелец, а можно е да добиете заслужени пофалби за вашите претходни напори.

Љубов: Во однос на љубовта, најверојатно треба да се посветите на саканата личност и да уживате во убавите заеднички моменти.

Здравје: Пазете се од посериозни настинки.

Јарец

Работа: За Јарците претстои уште еден одличен работен ден, сигурни сте во себе, се е на ваша страна и треба максимално да го искористите тоа за да ги покажете вашите квалитети.

Љубов: Обидете се да организирате дружба со пријателите или роднините. Уживајте.

Здравје: Одлично.

Водолија

Работа: И денес само може да ви се појават нови и нови обврски, па би било добро да работите континуирано и без прескокнување. Само организирајте се малку подобро и нема да има проблем.

Љубов: Немојте да бидете лежерни во комуникацијата со личноста за која се грижите, подобро специфицирајте ја секоја ситуација до најситен детал, бидејќи никој не може да ви ги прочита мислите.

Здравје: Можна стомачна чувствителност, намалување на нервозата.

Риби

Работа: Може да очекувате нечија поддршка или помош за започнување нов проект или сосема нова соработка.

Љубов: Треба да бидете дарежливи кон партнерот, тоа ќе ви се врати повеќекратно.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote