in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ФЕВРУАРИ: Биковите само сакаат да се караат, додека водолијата ужива во животот, а ги очекува НОВ ПОЧЕТОК

Овен

Работа: Нешто побавен работен ритам во текот на овој ден очекува типичниот Овен, но тоа не значи помалку обврски, туку едноставно дека се ќе правите поопуштено.

Љубов: Обидете се на суптилен начин да го ублажите потенцијалното незадоволство на саканата личност, иако тоа не е вашата силна страна.

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

 

Бик

Работа: Солидно работно расположение ќе ги придружува типичните Бикови овој ден, за да можат без поголеми проблеми да ги исполнат сите свои обврски во добро познатиот ритам.

Љубов: Незадоволството и можните проблеми во комуникацијата со некоја личност најдобро се решаваат со компромис.

Здравје: Грло и респираторна чувствителност.

 

Близнаци

Работа: Близнаците би можеле да очекуваат зголемени деловни активности од рано наутро, и тоа на неколку фронтови. Денес би можеле да покажете и дел од вашите креативни способности.

Љубов: Пред се ќе биде потребно детално да се распрашате за личноста за која сте заинтересирани, пред да го направите првиот чекор. Биди малку дипломат.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

 

Рак

Работа: Доколку случајно ве оптоваруваат обврски, не двоумете се да побарате помош од доверлива личност од вашето блиско опкружување.

Љубов: Што се однесува до љубовната сфера, нема да очекувате големи флуктуации во однос на претходниот период.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

 

Лав

Работа: Еве можност да наметнете една од вашите свежо кристализирани идеи и лесно да ја претворите во општоприфатена.

Љубов: Убаво изненадување од саканата личност може да ви покаже колку на крајот на краиштата се исплати трпението.

Здравје: Намалете го психофизичкиот замор, спијте доволно.

 

Девица

Работа: Реално е дека денеска ќе ви се наметне барем една ситуација, надвор од планираните деловни активности, кои ќе бараат да побарате помош однадвор.

Љубов: Доколку реално сте ја процениле ситуацијата, нема причина да не се впуштите во авантура.

Здравје: Многу добро.

 

Вага

Работа: Нема причина типичната Вага да брза денес, а веројатно нема да има потреба од тоа, па без поголеми пречки да ги завршат доделените обврски и да бидат креативни.

Љубов: Денот може да ви го разубави некој близок, со некој ненадеен знак на внимание, подарок.

Здравје: Можна чувствителност на бубрезите и уринарниот тракт.

 

Шкорпија

Работа: Водолиите денес би можеле да направат некои тактички потези во однос на понатамошното спроведување на новите деловни задачи, за што ќе биде потребно дополнително ангажирање во организациската сфера.

Љубов: Без разлика на сите можни компликации, за очекување е дека Скорпијата ќе биде поактивна кога станува збор за љубовната сфера и расчистување на ситуации кои веќе некое време ве нервираат и оптоваруваат.

Здравје: Спијте доволно.

 

Стрелец

Работа: Стабилниот прилив на енергија ќе му овозможи на Стрелецот денес да се справи со сите професионални предизвици, а можеби и да направи некоја дополнителна работа на страна доколку има можност.

Љубов: Доколку јасно сте си поставиле цели, нема причина да не уживате во вниманието на саканата личност, во спротивно ќе мора да балансирате.

Здравје: Нема поголеми предупредувања.

 

Јарец

Работа: Јарците најдобро се чувствуваат кога се е под нивна контрола, па еве еден таков ден на хоризонтот.

Љубов: Нема навестување за поважни промени за денес што се однесува до љубовната сфера.

Здравје: Чувствителност на сетилата.

 

Водолија

Работа: Денеска нема пречки на деловниот пат на Водолиите, под услов предизборната работа да ја заменат со континуирана работа. Ве очекува пријатна деловна атмосфера.

Љубов: Не е исклучено другата страна да поставува некои прашања на кои не можете да избегнете одговори. Обидете се да ги решите сите тешкотии со малку дипломатија.

Здравје: Оптоварување на долниот дел од ‘рбетот.

 

Риби

Работа: Претстои многу солиден ден за Рибите без поголеми проблеми да ги завршат започнатите обврски и можеби да им помогнат на некои кои заостануваат.

Љубов: Денеска може да ве заинтригира покана од стара љубов да излезете некаде. Нема причина премногу да се двоумите.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote