in

House of the Dragon: Серијата која се случува во универзумот на Game of Thrones ќе дебитира на HBO во 2022!

Долгоочекуваната серија на HBO, House of the Dragon е конечно во продукција, според изворите блиски на студиото.

HBO откри дека најновата серија кој е „претходник“ на мегапопуларниот светски хит Game of Thornes е во продукција и се очекува да дебитира на платформата во 2022 година. Во најновата серија ќе глумат: Paddy Considine, Olivia Cooke, Matt Smith, Emma D’Arcy и Fabien Frankel.

Серијата е базирана според книгата на George R.R. Martin – Fire & Blood, и се случува 300 години пред настаните на Game of Thrones. Ја раскажува приказната на кланот Targaryen и нивната доминација во минатото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote