in

Хранливи, полни со витамини: Палачинките од хељда се совршен избор за појадок!

Овој пат избравме палачинки, но нешто поразлично од оние на кои сте навикнале, а главен адут им е нивната хранлива вредност.

Колку е поразлично кога хељдата е главна улога, а и е многу здрава. Затоа, внимателно прочитајте што ви треба од состојките, одлучете се за сладок или солен фил по вкус и упатете се во кујната за да ги задоволите себе си или вашите најблиски.

Состојки:

  • 250 гр брашно од хељда
  • 10 гр сол
  • 2 јајца
  • 600 мл филтрирана вода
  • 2 лажички маслиново масло

Подготовка:

Измешајте брашно, сол и јајца, а потоа полека истурете вода за да добиете издначена смеса. Потоа додадете маслиново масло. Загрејте тава или апарат за палачинки, и намастете го со малку масло или путер. Полека истурете ја смесата на дното, почекајте да започне да се одделува од страна, а потоа свртете ја да се пече и од другата страна. Продолжете сè додека не ја користите целата смеса, пополнете по вкус и уживајте.

Ако ги подготвивте палачинките претходниот ден и сакате да ги послужите топло, прво наполнете ги по желба, на пример со сирење, а потоа наредете ги на тава убаво да се загреат. Бидете креативни, играјте со состојките, а некои од најдобрите комбинации се оние со шунка, сирење, јајца или печурки.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote