in

Huawei Watch GT2 Pro цена и спецификации

На конференцијата за развој на кинескиот гигант Huawei беа објавени безжичните слушалки Huawei FreeBuds Pro и паметниот часовник Huawei Watch GT2 Pro.

Што нуди Huawei Watch GT2 Pro?

Новата генерација на паметни часовници од Huawei има 1.39 инчен OLED Sapphire екран со 454×454 резолуција. 455mAh батерија која се претпоставува со оптимално користење дека ќе потрае до 14 дена. Часовникот поддржува безжично полнење. Во исто време, располага со 4 гигабајти меморија и GPS.

Паметниот часовник е водоотпорен до 5 ATM и ја поддржува Bluetooth 5.1 технологијата. Како новитет има вградено сензори за кислород во крвта.

Цената на Huawei Watch GT2 Pro е 330 евра.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote