in

Хулкемберг: „Правам се што треба во потрага за тим во 2021“

Се уште не знаме со сигурност дали Нико Хулкемберг ќе има седиште во престојната 2021 сезона, но Германецот прави се што е во негова моќ за да го заработи. Нико беше замената на Ленс Строл во последен момент за Рејсинг Поинт, откако Канаѓанецот не беше во состојба да вози во Големата Награда на Германија.

Тој немаше никаква можност за загревање на тренинзите пред квалификациите и заврши на 20тата позиција за на стартот на трката. Но Хулкемберг заврши импресивна работа откако успеа да стигна до 8мата позиција и им донесе битни поени на Рејсинг Поинт. После трката Хулкемберг изјави:

Ова е најдоброто што можам да го направам. Ќе се обидам да пронајдам место во некој клуб во следната сезона. Ми фали F1.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote