in

Новиот Hyundai Tucson на тест за стабилност! [ВИДЕО]

Што треба да се каже, „не е одлично, не е страшно“. Новиот Hyundai Tucson не помина катастрофално на тестот „северни елени“, но забележа значително полош резултат од некои ривали.

Тестот за стабилност, популарно наречен „Тест на ирваси“ често е ноќна мора за сите малку повисоки возила, вклучително и џипови, кои најчесто се заштедени од електрониката за време на овие проверки.

Новиот Hyundai Tucson започна со продажба во Европа, а искусниот шпански тим од „km77.com“, кој повеќе од 20 години ја проверува стабилноста на новите автомобили, сега му поднесе нов јужнокорејски SUV “тест, како и тест за слалом.

Тоа е прилика во која преку ненадејно менување на насоката може да се види како Hyundai ја прилагоди суспензијата, но и како возилото се однесува во некои непредвидени ситуации.

Златниот стандард е да се помине полигонот со брзина од 77 км на час, но Hyundai не успеа да го помине наведената брзина на полигонот во првите обиди. Брзината мораше да се намали, а конусите паднаа сè додека конечно не помина испитот со внесена брзина од 71 км / ч. Не е катастрофа, но е значително полоша од Forester на Subaru или VW Tiguan, кои го поминаа истиот тест со 77 км на час.

Треба да се напомене дека „km77“ е независен автомобилски медиум, со седиште во Мадрид, кој ја тестира стабилноста на новите модели на автомобили од 1998 година, а на истоимениот канал Youtube можете да гледате стотици извршени тестови до денес, во кои актерите модели се од сите класи.

Погледнете како изгледаше тестот со Hyundai Tucson!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote