in

И НУДЕШЕ МИЛИОН ДОЛАРИ ДА ЈА ПРЕКИНЕ БРЕМЕНОСТА, А СЕГА ЈА ЗАПРОСУВА! Невообичаената љубовна приказна на Србинката и НБА ѕвездата!

Еден од најдобрите играчи на НБА, кошаркарот на Клиперс, Пол Џорџ, ја запроси својата долгогодишна избраничка Данијела Рајиќ.

Српската Ким Кардашијан и славниот кошаркар одлучија својата љубов да ја крунисаат со брак.

Снимките и фотографиите од овој романтичен предлог ги преплавија социјалните мрежи. Данијела доби скап дијамантски прстен, а веридбата ја прославија со хитовите на Светлана Цеца Ражнатовиќ.

Даниела и Пол имаат две ќерки Оливија и Наташа, но нивната љубовна врска не била секогаш идилична.

Напротив …

Двајцата се сретнаа во Мајами во 2015 година. За време на тој период, Даниела работеше како go-go танчерка и стриптизета. Се гледале неколку месеци пред да се открие дека Даниела е бремена. Пол Џорџ тврдеше дека Оливија не е негово дете, но Даниела го тужеше кошаркарот на суд. ДНК-анализата утврди дека Џорџ е татко на девојчето.

View this post on Instagram

No pictures please 🙅🏻‍♀️🤣

A post shared by Daniela Rajic (@danielarajic) on

View this post on Instagram

Natasha is 3!!! ❄️

A post shared by Daniela Rajic (@danielarajic) on

Тогаш кошаркарот возврати. Тој ја тужел убавата Србинка и барал да биде чувар на девојчето. Тие долго време се “влекле„ по судовите, па се согласиле да го делат старателството.

View this post on Instagram

Do you wanna build a snowman? ☃️

A post shared by Daniela Rajic (@danielarajic) on

По некое време, тие ја обновија својата романса и во ноември 2017 година, добија друга ќерка – Наташа.

Денес, Даниела е најголемата поддршка на Џорџ во животот.

BONUS

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote