in

И вбризгале погрешен ботокс, сега го крие окото со прамен коса! [ВИДЕО]

Витни Буха од Чикаго ја покажа деформацијата по ботоксот на социјалните мрежи. Таа ќе мора да почека со недели или месеци пред нејзините очи да се вратат во нормала.

Витни Буха им откри на своите 12.000 следбеници на TikTok дека и вбризгале ботокс на погрешно место.

Иако се смее на видеото што го објави, свесна е дека ќе мора да чека доста долго додека не и се врати лицето.

Човекот што ја осакатил, како што вели – се обидел да ги „избалансира нејзините веѓи со четири единици ботокс под левата веѓа што сакал да ги подигне“, но наместо тоа, тој дел драстично паднал.

Ако веѓите и очните капаци се спуштат, а усните се опуштени, сигурно е дека ботоксот бил инјектиран неправилно, или во прекумерна количина. Иако оваа состојба не е трајна, мускулите можат да ослабнат за време на дејството на ботоксот, така што очните капаци и усните можат да останат малку опуштени дури и откако ќе престане да работи.

Големите дози на ботокс не се добри дури и ако сакате да го видите најсилниот можен резултат и побарајте издржливост од вашиот лекар.

Иако резултатот од ботоксот ослабува со текот на времето (околу 6 месеци), долготрајната континуирана употреба може да ги ослаби мускулите на челото (или други области на лицето) и да доведе до нивна атрофија. Мускулите ќе изгубат волумен, лицето ќе изгледа суво. Правилото е – колку помалку, толку подобро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote