in

Ибрахимовиќ се согласи да ја продолжи соработката со Милан!

Златан Ибрахимовиќ се согласи да ја продолжи соработката со Милан, пренесува италијанскиот Sky Sport.

Актуелниот договор на актуелниот напаѓач истекува во јуни, кога тој ќе потпише нов за уште една година.

Според него, тој ќе заработи 6,5 милиони фиксни плус ќе добие бонус од 500.000 евра доколку клубот избори пласман во Лигата на шампионите и следната година.

Ибрахимовиќ, кој во октомври ќе наполни 40 години, оваа сезона одигра 16 натпревари во Серија А и постигна 15 погодоци.

Соработката се очекува да биде официјализирана до крајот на неделава.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote