in

Ибрахимовиќ стрелаше 2 пати против Рома

Златан Ибрахимовиќ постигна 2 погодоци, но не успеа да им ја донесе победата ан Милан кој испушти бодови за прв пат оваа сезона во Италијанската лига, откако одигра нерешено 3-3 против Рома. Ибрахимовќ, 39, го однесе Милан во водство во втората минута од мечот, но Един Џеко успеа набрзо да изедначи.

Алексис Салемекерс го врати Милан во водство, но Рома повторно се врати преку Џордан Варетут од белата точка. Ибрахимовиќ стрелаше по втор пат во натпреварот од пенал, но Кумбула го постави конечниот резултат во доцната фаза од натпреварот. Милан е сега на врвот на Серие А и има 2 бода повеќе од Наполи.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote