in

Idris Elba ќе глуми во каубојскиот филм на Netflix “Concrete Cowboy”

Каубојскиот филм на Idris Elba “Concrete Cowboy” наскоро ќе започне со продукција. Netflix го објави филмот уште на интернационалниот филмски фестивал во Торонто во Септември и се очекува да го гледаме на малите екрани некаде во 2021 година.

“Concrete Cowboy” ја следи приказната за 15 годишниот Cole кој е толкуван од Caleb McLaughlin. Cole ја открива авантурата на јавање на коњи откако неговата мајка го испраќа да живее со неговиот татко (Idris Elba) во Северна Филаделфија.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote