in

Играчите на Валенсија го напуштија теренот сред натпревар поради расизам!

Играчите на Валенсија го напуштија теренот за време на натпреварот против Кадиз во провото полувреме поради расистички коментари упатени кон еден од нивните фудбалери.

Муктар Диакаби реагираше нервозно по дуелот со играчот на Кадиз Хуан Кала и веднаш отиде да зборува со судијата. Тој го обвини Кала за расизам и во знак на протест тој и неговите соиграчи го напуштија теренот. Натпреварот сепак продолжи да се игра, а Валенсија загуби со 2-1.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote