in

Играта Супер Марио е продадена на аукција за 660.000 американски долари!

Неотворената игра на Нинтендо „Супер Марио Брос“ од 1986 година беше продадена на аукција во Америка за 660.000 американски долари.

Играта беше купена во 1986 година како Божиќен подарок, ставена во фиока и заборавена неотворена сè додека не се најде на почетокот на оваа година. Играта беше продадена преку аукциската куќа „Херитиџ“ од Далас. Нејзината малопродажна цена е далеку поголема од 114.000 американски долари собрани на аукцијата „Херитиџ“ минатото лето за уште една неотворена игра произведена во 1987 година.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote