in

Илјадници луѓе присуствуваа на концерт во Шпанија без одржување на социјална дистанца!

Дури 5,000 луѓе присуствуваа на музични настан кој се одржа во Барселона без никаква дистанца помеѓу нив, откако сите добиле негативни резултати од тестовите за Ковид-19. Луѓето биле тестирани во ист ден и ниту еден резултат не бил позитивен.

Овој настан доби специјално одобрение од шпанските власти и воедно беше и обид за враќање на општеството во нормала. Со ова се докажа дека масовните собири се можни, но за тоа е потребно големо вниманије и дисциплина. Но и покрај тоа, сите присутни мораа да носат маски.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote