in

Ilkay Gundogan позитивен на коронавирусот

Играчот за врска на Манчестер Сити, Илкај Гундоган се тестираше позитивен на коронавирусот. 29-годишниот играч ќе помине 10 денови во изолација, потврија од клубот. Како резултат на ова, германецот ќе го пропушти натпреварот против Вулвс што ќе се одржи вечерва.

„Сите во клубот му посакуваат на Илкај брзо опоравување“ – соопштија од Манчестер Сити.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote