in ,

Што?Што?

Има многу пари сепак е кралица на лошиот вкус – Салма Хаек ја искараа за изгледот, и велат веднаш да го смени стилистот

Со последното појавување Салма Хаек повторно предизвика лавина коментари за нејзиниот моден избор.

Последниот месец таа се појави на неколку премиери и модни ревии и доби негативни критики поради нејзината гардероба. Последниот неуспех во серијата се случи на церемонијата на доделувањето на Brit Awards во Лондон.

За оваа пригода Салма избра црн фустан чиј горен дел потсетуваше на корсет, додека над градите имаше мрежа, а долниот дел наликуваше на кожна јакна врзана околу половината.

 

Со сето тоа таа ги искомбинира мрежести чорапи и длабоки чевли со огромна платформа, како и дијамантски ѓердан во форма на врвка, односно јазол.

Модните критичари воопшто не се ентузијасти за нејзиното издание, за кое велат дека ни малку не и се додворува на нејзината висина и фигура. Исто така, на многумина не им се допадна изборот на обувки затоа што и ги „натепаа“ нозете.

„Под хитно сменете го стилистот“, „Има толку многу пари, но нема вкус“, „Парите не значат добар стил“, „Тотален кич“, „Ќе и се разоткријат градите“, „Кралица на лош вкус“, се само некои од коментарите на сметката нејзиниот изглед.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote