in

ИМАМЕ ПОБЕДНИК! Ова е најомразената снимка во годината! 100.000 dislike за еден ден! (ВИДЕО)

Расипани „sвезди“.

Познатите Тиктокерки, Чарли и Дикси Дамелио, лансираа серија на нивниот Youtube канал во која ги покануваат славните на вечера со своите родители.

Чарли и Дикси се тема во сите светски медиуми поради нивното прво видео и неверојатно однесување на масата. Двајцата заедно со своите родители беа на гости кај познатиот јутјубер и шминкер Џејмс Чарлс, а нивното однесување кон гостинскиот готвач Арон Меј преплаши илјадници луѓе.

Кога готвачот донел едно од садовите до масата, Дикси се згрозила кога нашла полжав во паелата. Прво ги имитираше звуците на повраќање на масата, а потоа навистина повраќаше – покрај масата. Нејзиниот татко и рече дека драматизира премногу, а таа продолжи да го понижува несреќниот готвач кој и објасни дека тоа е специјалитет.

Тогаш ТикТокерката му рече на готвачот дека нема да јаде ништо што тој направил и дека сака да и подготви грутки. Тешко е да се опише колку беше непријатно за родителите, а илјадници луѓе кои пишуваат коментари под видеото на YouTube, размислуваат слично.

Видеото е прегледано 8 милиони пати за два дена и има неверојатни 93 илјади недопаѓања. Коментаторите се согласуваат дека ова може да стане најомразената снимка на таа платформа и дека грубите сестри не треба да продолжат да снимаат серија во која ги поздравуваат гостите на вечера.

Чарли и Дикси Дамелио се едни од најголемите starsвезди на ТикТок. 19-годишната Дикси е следена од 43 милиони луѓе и има милијарда и пол лајкови на таа социјална мрежа, а Чарли е уште попопуларен – ја следат 98 милиони луѓе и има неверојатни 7,7 милијарди лајкови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote