in

Фасцинантни фотографии направени од дрон [2020]

  1. Првенец во категоријата Природа: Сив кит турка туристички чамец.
Joseph Cheires

2. Првенец во категоријата Дивина: Живеалиште на птиците рибојадци

Dimitri Viliunov

3. Второ место во категоријата Природа: Фламингоси на езерото Логипи

Martin Harvey

4. Фотографија на годината: Срцето на природата

Jim Picot

5. Најмногу препорачувана во категоријата луѓе: Преминување преку нивата

Khanh Phan

6. Првенец во категоријата „Живот со Ковид-19“: Црно знаме

Tommer Appelbaum


Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote