in

ИМПРЕСИВНО ВИДЕО! Што се гледа автомобилот Tesla? [ВИДЕО]

Неверојатно видео го покажува автопилотот на Тесла во акција. Сопственикот на Tesla на YouTube објави видео во кое визуелизацијата на автопилотот покажува сè што го „гледа“ компјутерот на Tesla.

Некои од сопствениците на автомобилите на Тесла веќе некое време уживаат во можностите на софтверот „Целосно самостојно управување“ Бета, што им овозможува да управуваат возила независно и без интервенција на возачот. Сепак, бидејќи ова не е целосно автономно возило и не постои закон што би дозволил контролата на возилата да се остави на компјутерот, секогаш е потребно да се има раце на воланот за да можат возачите да реагираат на можни дефекти и грешки на системот . Исто така, возачите се единствените одговорни за возилото, така што во случај на сообраќајни прекршоци или несреќи, додека автомобилот е контролиран од компјутер, вината нема да биде на софтверот, туку на возачите.

Досега на интернет се објавени бројни видеа од автопилотите на Tesla во акција, кои ги прикажуваат сите можности на автономната технологија на Musk, но сега еден сопственик на Tesla, со ознака „Ai Driver“, објави ново фантастично видео кое покажува што компјутерот „гледа“ за време на возењето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote