in

Ингс се врати и веднаш постигна погодок!

Дени Ингс се врати од повредата и го постигна победоносниот погодок од белата точка во натправарот помеѓу Саутемтон и Брајтон во рамките на Премиер Лигата. Со оваа победа, екипата на Хасенхатл се искачи на петтата позиција во Англиската прва лига.

Soccer Football – Premier League – Brighton & Hove Albion v Southampton – The American Express Community Stadium, Brighton, Britain – December 7, 2020 Brighton & Hove Albion’s Solly March fouls Southampton’s Kyle Walker-Peters which results in a penalty Pool via REUTERS/Gareth Fuller

Ингс се врати на терените по еден месец пауза, поради повреда на коленото. Тој влезе во игра во почетокот на второто полувреме и доби одлична шанса од белата точка која тој ја искористи. Натправарот заврши со 2-1 во корист на „Светците“. Во натправарот учествуваа и 2000 навивачи, за прв пат ова коло по долго време.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote