in

КОНЕЧНО ДОСТАПНО: Долгоочекуваната опција на Инстаграм им е достапна на корисниците во Македонија!

Најпопуларната социјална мрежа им овозможи на корисниците од Србија можност да додаваат музика во нивните приказни.

Повеќе од 400 милиони луѓе користат Instagram приказни секој ден. Благодарение на новиот бран на корисници, оваа социјална мрежа е нов забавен начин за споделување приказни со пријателите, како и креирање креативна содржина.

Оваа опција првично беше достапна само во Америка, Велика Британија, Австралија, Нов Зеланд, Франција, Германија и Шведска, но конечно стигна до Србија, како и во земјите од регионот, и е опција за додавање на Инстаграм музика во приказните на корисниците.

Без разлика дали објавувате фотографија или видео, ќе можете да го поставите тонот со додавање музика од растечката колекција на популарни песни, а Instagram ќе додава нови наслови секој ден, па наскоро ќе има стотици за избор.

Додавањето музика во вашите приказни на Инстаграм е прилично лесно. Всушност, работи на ист начин како и додавање на хаштаг. За да го направите ова, само треба да го отворите менито и да ја допрете иконата – “музика”. Потоа, побарајте ја омилената песна и додадете ја во приказната.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote