in

НЕВЕРОЈАТНО! Instagram може да ја преведе вашата приказна на повеќе од 90 јазици!

Социјалната мрежа претстави новина – превод на кој било странски текст што е пред вас додека ги разгледувате приказните.

Оваа одлика е објавена за корисниците ширум светот.

До неодамна, требаше да користите некоја алатка за превод за да ги разберете објавите на различни јазици во „Приказни“ од милијарди корисници на Instagram.

Сега ќе можете да добиете превод на повеќе од 90 јазици директно од апликацијата – иако оваа одлика моментално работи без аудио превод.

Тоа е сè уште чекор поблизу до правење на Instagram поинклузивен, вели Енгеџ.

За да се заобиколи тековната граница на превод, луѓето исто така можат да ја искористат неодамна додадената опција за авто-превод.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote