in

Интер поразен од Јувентус во Купот на Италија!

Натпреварот од полуфиналето на италијанското Куп кои се одигра во Милано заврши во корист на Старата Дама со резултат од 1-2. Избраниците на Антонио Конте стигнаа до водство уште во 9 минута преку Мартинез по одличната асистенција на Барела.

Кратко траеше радоста на навивачите на Интер, откако само 14 минути подоцна, Кристијано Роналдо израмни преку удар од белата точка. Кристијано Роналдо уште еднаш се запиша во листата на стрелците во 34 минута и го постави конечниот резултат на натпреварот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote