in

Интер се искачи на врвот на Серија А!

Екипата на Антонио Конте одигра одличен натпрева во Милано против Лацио и успеа да ги освои трите бода со резултат 3-1. Со оваа победа, Интер се искачи на врвот на италијанското домашно првенство и сега има само еден бод повеќе од нивните гратски ривали Милан.

Најзаслужен за победата беше Ромелу Лукаку, откако успеа да постигне два погодоци во првото полувреме. Лацио успеа да намали преку голот на Ескаланте, но радоста траеше прекратко бидејќи само 3 минути подоцна Мартинец го зголеми водството на Интер.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote