in

Различен начин на лов од кит кој лови со отворена уста! [ВИДЕО]

На снимката снимена во Тајланд, китот лови на отворено поле со отворена уста. Според мислењето на властите, причина за развој на оваа техника може да биде загадувањето што создава хипоксична средина во заливот. Еве за што станува збор..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote