in ,

КАКО ВО ЦРТАН ФИЛМ: Погледнете каков звук се добива доколку фрлите предмет во длабочините на Антартикот! (ВИДЕО)

Интересна случка беше снимена на Антертикот во дупнатините на длабокиот мраз. Неколку научници кој сезонски вршат испитувања на оваа снежна пустина, открија интересна работа. Имено доколку фрлите некаков предмет во дупнатините на Антартикот, се добива необичен звук, како од филмовите за научна фантастика. Погледнете за што станува збор:

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote