in

Гума за џвакање со вкус на брокула? Интересни факти од кои ќе се изненадите!

Издвоивме неколку факти кои ќе ви се допаднат а и ќе ве изненадат!

  1. Мед Доналс еднаш има направено гума за џвакање со вкус на брокула!

2. Одредени печурки создаваат зомбиња кои потоа контролираат мозок! – се мисли на инсекти и животни!

3. Првите портокали биле во неон зелена боја!

4. А бик-буфало хибридот се вика “бефало„

5. Шкотска има 421 збора за снег!

6. Кожата на армадиљото е отпорна на куршуми!

7. Најдолгото име во англискиот јазик е 189,819 и е име на протеин!

8. Октоподите положуваат по 56,000 јајца одеднаш!

9. Плавите китови јадат по милион калории во еден залак!

10. Малиот џеб на фармерките служел за чување на часовникот!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote