in

Што?Што?

Јаболкото повеќе расонува од кафето! 10 интересни факти кои ќе ве изненадат!

Во прилог имаме 10 факти кои ќе ве изненадат и натераат да научите корисни работи!

  1. Луѓето кои пишуваат со левата рака џвакаат на десната страна, а луѓето кои пишуваат со десната рака џвакаат на левата.
  2. Можно е да не плачете додека сецкате кромид! Џвакајте мастика од ментол додека сецкате!
  3. Доказано е дека боровинката и сокот од боровинка ја зајакнува меморијата!
  4. Зеницата на окото се проширува за 40% кога гледаме нешто што ни се допаѓа.
  5. Морските ѕвезди немаат мозок.
  6. Јаболкото повеќе расонува од кафето!
  7. Волт Дизни се плашел од глувци.
  8. Куба и Северна Кореа се места кои не се продава Кока Кола.
  9. Најлутата пиперка на светот е способна да ве убие (Carolina Reaper).
  10. Целата човечка популација може да се собере во Лос Анџелес.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote