in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Бебето не пушти солза поради начинот на кој лекарот го вакцинираше! [ВИДЕО]

Бодењето со игла за време на вакцинацијата е шок за многу бебиња и деца што предизвикува солзи во очите. Сепак, пристапот на педијатар може да го промени тоа.

Имено, видеото на кое лекарот го вакцинира бебето стана вирално бидејќи таа не пролеа ниту една солза.

Мајката на Криси Маријана била толку воодушевена од педијатарот на нејзината ќерка Софија, што решила да сними и да му покаже на целиот свет како овој лекар ги вакцинира своите мали пациенти.

Прво, тој радосно пее и си игра со детето кое седи во скутот на родителот. Лесно го допира и така се подготвува за изненадувањето што следува.

Кога детето е опуштено и насмеано, вакцинирано е, а бебето не испушта звук на незадоволство, а камоли да плаче.

 

@chrissymarianaaNo tears 🥰😩 #fyp♬ original sound – Chrissymariana

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote