in

Интернет мим продаден за околу 600.000 американски долари!

Една од најневообичаените продажби во последно време се случи на аукцијата на светски познатата куќа Кристи, познатиот интернет мими Nyan Cat беше продаден за 300 Ethereum-и (криптовалута).

Nyan Cat е анимација креирана и објавена од Крис Торес на YouTube платформата пред 10 години и оттогаш се здоби со светска популарност. Сега, специјално за оваа аукција, тој направи „ремастерирано“ издание.

Цената на криптовалутите е прилично нестабилна, но 300 етери се нешто повеќе од 415.000 долари, а за време на продажбата (пред околу десетина дена), вредноста на 300 етери беше близу 600.000 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote