in ,

СлаткоСлатко

Интернет состаноците на деца со Дедо Мраз се тренд во сè повеќе земји!

Поради делумната блокада на државата, компаниите кои испраќаат Дедо Мразови на своите домашни адреси пред новогодишните празници во Унгарија, или ги изнајмуваат за новогодишни прослави, оваа година излегоа со друга идеја – онлајн средби на децата со Дедо Мраз.

“И покрај фактот дека сметавме дека оваа година ќе биде најлоша за нас, морам да кажам дека тоа не е така, бидејќи ние внимателно подготвивме и дизајниравме сè ова лето. Размисливме што можеме да сториме и излезе со идеја за состанок преку Интернет. клиентите само сакаа да добијат видео од Дедо Мраз за своите деца, а наставниците бараат пораки за нивните групи “, вели Сесилија Пап од Сантаворлд.

Пал Пилмајер, Дедо Мраз, кој веќе испрати неколку такви пораки, верува дека овој тренд може да продолжи и по пандемијата на коронарниот вирус.

“Кое дете очекува дека додека гледа видео со мама и тато, Дедо Мраз ќе се појави на екранот и ќе му се обрати по име. Мислам дека може да има посилен ефект од вообичаеното и да донесе поголема радост”. тој вели.

Компаниите, како што е „Сантаворлд“, нудат можност за испраќање пораки однапред снимени, или разговор во живо со Дедо Мраз, кому децата можат да му побараат новогодишни подароци.

Трендот на „Интернет Дедо Мраз“ стана популарен во САД, Велика Британија, Канада и Ирска.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote