in

МУ ПАДНАЛ ТЕЛЕФОНОТ ДОДЕКА ЛЕТАЛЕ СО АВИОНОТ! Телефонот „преживеал“ и ја снимил целата акција, погледнете го неговиот слободен пад! [ВИДЕО]

Никој не сака кога ќе му падне телефонот, но дали некогаш сте размислувале да го испуштите вашиот телефон од авион?

Ова е токму она што му се случи на бразилскиот режисер на документарци Ернест Галиоти кој го испушти iPhone 6!

За да бидат работите уште поинтересни, телефонот преживеа и го забележа овој слободен пад! Галиото прелета над плажата во близина на Рио де Жанеиро. Додека го држеше својот iPhone 6 во рацете со цел да се слика низ мал прозорец, тој направи грешка затоа што го држеше уредот со едната рака, и тоа само со два прста.

Наскоро неговиот телефон „излезе“ низ прозорецот и полета! Ернесто најпрво помисли дека е крај за неговиот уред, но потоа беше прилично изненаден кога ја погледна апликацијата „Најди го мојот iPhone“ Неговиот телефон слета на плажа, тој отиде на тоа место и го најде, речиси недопрен!

„Верував дека ќе го вратам. Мислев дека ако не падне во вода, сигурно ќе го пронајдам. Ако тој паднеше неколку метри подалеку, ќе удрев некое лице, а од висина од 610 метри, тоа ќе беше трагедија, можете да замислите? За среќа, тоа не беше трагедија, јас сум полн со емоции! “- истакна Галиоти. IPhone 6 ја преживеа несреќата од авионот со само неколку гребаници. Уредот беше заштитен со најчестата силиконска маска и заштитно стакло: „Да ми го кажеше некој ова, немаше да верувам во него!“ – заклучи тој.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote