in

НЕОФИЦИЈАЛНО! Иранската амбасада во Скопје се затвора!

Иран одлучи да ја затвори својата амбасада во Скопје. По известувањето за надворешни работи на Северна Македонија на 11 ноември, иранскиот амбасадор од денес е избришан од македонскиот трговски регистар.

Се дознава дека активностите на амбасадата ќе бидат целосно прекинати од 5 декември.

Не беше дадена официјална изјава од министерствата за надворешни работи на двете земји на ова прашање.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote